Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla dzieci

Życie dziecka z niepełnosprawnościami oraz jego rodziców jest serią wielu wyzwań i wyrzeczeń, ale przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i wyposażenia medycznego można znacznie łatwiej poradzić sobie z codziennymi czynnościami opiekuńczymi i zapewnić dziecku najlepsze warunki do rozwoju, leczenia i rehabilitacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz przesyłania zapytań o dostępność konkretnych modeli wózków inwalidzkich, fotelików, łóżek rehabilitacyjnych i ortopedycznych, balkoników i pionizatorów oraz pozostałego wyposażenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Wspólnie zadbamy o to, by Państwa dziecko mogło rozwijać się w jak najlepszych warunkach.

Firma Medus jest doświadczonym dostawcą sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, działającym na polskim rynku już od 1993 roku. Od zawsze priorytetem była dla nas wysoka jakość, sprawność i bezpieczeństwo oferowanego sprzętu. Pokazujemy, że nawet używany sprzęt rehabilitacyjny i medyczny może spełniać w stu procentach swoją rolę i funkcjonować jak nowy, pomagając osobom chorym, niepełnosprawnym i dochodzącym do zdrowia podczas rehabilitacji. W dziale dziecięcym znajdą Państwo bogatą ofertę sprzętu przystosowanego do codziennej opieki i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

Łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne dla dzieci

Odpowiednio przystosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne sprzyjają opiece nad dziećmi z różnego rodzaju schorzeniami. Dzięki specjalnej budowie, łóżka rehabilitacyjne dla dzieci zapewniają najmłodszym pacjentom wygodny i spokojny sen, jednocześnie gwarantując ich bezpieczeństwo. Dla opiekunów wybór właściwego łóżka ortopedycznego dla dziecka oznacza większą wygodę całodobowej opieki nad dzieckiem. Wszystkie zostały wyposażone w jezdne kółka z możliwością blokady, pozwalające na dowolne przestawianie łóżka, regulowane leże z możliwością podnoszenia segmentu oparcia oraz bezpieczne i wysokie barierki.

Dziecięce wózki inwalidzkie i spacerowe

Mali pacjenci z niepełnosprawnościami potrzebują specjalnie przygotowanych wózków spacerowych i inwalidzkich, które poza podstawową funkcją poruszania się zapewnią dziecku wygodną pozycję, bezpieczeństwo i wsparcie niepełnosprawnego ciała podczas jazdy. W firmie Medus znajdą Państwo wyspecjalizowane wózki inwalidzkie dziecięce spacerowe oraz klasyczne wózki inwalidzkie dla dzieci, wyposażone w wygodne foteliki zapewniające właściwe ułożenie ciała w pozycji siedzącej.

Wózek inwalidzki specjalny dziecięcy wyróżnia się na tle wózków dla dorosłych nie tylko mniejszym rozmiarem, ale i większą łatwością poruszania, zarówno z perspektywy opiekuna pchającego wózek, jak i dziecka uczącego się obsługi wózka inwalidzkiego. W ofercie posiadamy klasyczne dziecięce wózki inwalidzkie oraz wózki inwalidzkie aktywne, pozwalające na szybszą i bezpieczniejszą jazdę dzięki specjalnej konstrukcji.

Foteliki rehabilitacyjne dla dzieci

Spożywanie posiłków przy stole, siedzenie przy biurku lub przed telewizorem czy wykonywanie prostych ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu wymaga zastosowania dopasowanego krzesełka rehabilitacyjnego dla dzieci. Modele fotelików, jakie znajdą Państwo w ofercie Medus posiadają różnorodne funkcje, kształty i wyposażenie dodatkowe, dzięki czemu mogą być przystosowane do różnych zadań w domu niepełnosprawnego dziecka. Posiadamy klasyczne foteliki rehabilitacyjne dla dzieci ułatwiające naukę samodzielnego spożywania posiłków, z blatem do ustawienia talerzyka bądź rozłożenia zabawek. W ofercie dostępne są także krzesełka rehabilitacyjne dla dzieci starszych, przypominające klasyczne fotele komputerowe, ale wyprofilowane odpowiednio do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i zapewniające utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia.

Wszystkie foteliki i krzesełka rehabilitacyjne dla dzieci dostępne w ofercie firmy Medus są wyposażone w kołka jezdne z możliwością blokady pozycji, podwyższone oparcie wspierające kręgosłup podczas siedzenia oraz podpórkę na stopy, by te nie zwisały bezwładnie podczas siedzenia. Wygodne foteliki rehabilitacyjne dla dzieci są podstawowym elementem wyposażenia, w jaki warto zainwestować przygotowując dom na przyjęcie niepełnosprawnego dziecka – z fotela można korzystać w każdym pomieszczeniu, pozwalając by dziecko czuło się częścią rodziny i w dalszym ciągu miało własne, bezpieczne i wygodne miejsce do siedzenia.

Balkoniki i pionizatory dla dzieci

Ważnym elementem rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami jest pionizacja oraz nauka chodzenia. W przypadku różnego rodzaju niepełnosprawności fizycznych, proces nauki samodzielnego poruszania się będzie o wiele bardziej skomplikowany i warto na tą okazję wybrać wyposażenie medyczne sprzyjające pracy z dzieckiem niepełnosprawnym. W firmie Medus znajdą Państwo wysokiej jakości chodziki i balkoniki przystosowane do treningu poruszania się o własnych siłach oraz pionizatory, z pomocą których dziecko może zacząć pracować nad utrzymywaniem pozycji stojącej poza salą rehabilitacyjną.

Chodziki i balkoniki dla dzieci to wyspecjalizowana kategoria sprzętu medycznego. Swoim wyglądem nie przypominają w żadnym stopniu klasycznych dziecięcych chodzików stosowanych przez dzieci sprawne podczas nauki chodzenia. Konstrukcja balkoników dla dzieci niepełnosprawnych została całkowicie przystosowana na potrzeby rehabilitacji, ze specjalnymi wspornikami, chwytami, bezpiecznie poruszającymi się kołami oraz systemami pionizacji ułatwiającymi dziecku zachowanie prawidłowej pozycji podczas pracy nad pracą nóg. Dostępne są także chodziki rehabilitacyjne pozwalające na zachowanie pozycji siedzącej, przygotowane dla dzieci u których potrzebna jest w pierwszej kolejności praca nad poruszaniem nogami bez dodatkowego obciążania ich.

Sprawdzony sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci

Zapewniamy najwyższą jakość produktów, wprowadzając do oferty wyłącznie sprawdzony, bezpieczny sprzęt rehabilitacyjny. Łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne dla dzieci, specjalne wózki inwalidzkie, krzesełka i foteliki do rehabilitacji, balkoniki i pionizatory dla dzieci – wszystkie proponowane przez nas kategorie zostały zaopatrzone sprawdzonym, bezpiecznym, odświeżonym i sprawnym używanym sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym, z którego mogą korzystać Państwo podczas codziennej pracy ze swoimi pociechami.