Różne – balkoniki rehabilitacyjne, kozetki lekarskie, stoły do masażu

Oferta firmy Medus kierowana jest zarówno do osób chorych i niepełnosprawnych, seniorów, rodziców dzieci z problemami motorycznymi, jak i opiekunów, pielęgniarek, ośrodków rehabilitacyjnych i innych placówek potrzebujących sprawdzonego, wysokiej jakości sprzętu używanego. Sprzedajemy wyłącznie sprawne, wytrzymałe, sprawdzone pod kątem trwałości i bezpieczeństwa wyposażenie medyczne, w tym balkoniki dla osób starszych, kozetki lekarskie, szafki zabiegowe, najazdy i wiele więcej.

Balkoniki rehabilitacyjne dla seniorów

Wielu seniorów, pomimo wysokiej sprawności fizycznej i dobrego stanu zdrowia doświadcza na pewnym etapie swojego życia problemów z samodzielnym, długotrwałym poruszaniem się o własnych siłach. Wychodzenie na zakupy czy krótkie spacery jest wśród seniorów wskazane i zalecane zarówno przez lekarzy, jak i rehabilitantów, dlatego ważne jest by zadbać o wsparcie seniora na samodzielnych spacerach i zapewnienie mu bezpiecznych warunków poruszania się i powrotu do domu. Balkoniki rehabilitacyjne dla seniorów są niezastąpionym elementem wyposażenia stosowanym przez wiele osób starszych. W firmie Medus znajdą Państwo używane modele wygodnych chodzików rehabilitacyjnych i balkoników ortopedycznych przystosowane do potrzeb i możliwości fizycznych seniora.

Wybór balkonika powinien być zawsze uzależniony od potrzeb oraz możliwości ruchowych osoby starszej, która z dużym prawdopodobieństwem będzie chciała jak najdłużej zachować własną sprawność ruchową i poruszać się samodzielnie. Osobie takiej warto wytłumaczyć, że korzystanie z balkoników ortopedycznych nie jest powodem do wstydu czy utrudnieniem codziennego życia, a ogromną pomocą na wypadek gorszego samopoczucia, utraty sił czy konieczności podparcia się rękami dla zachowania równowagi.

Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne dostępne są w wersji z 4 stabilnymi nóżkami lub na kółkach, co pozwala dopasować je do potrzeb osoby starszej. Balkoniki na kółkach polecamy szczególnie dla seniorów nie mających większych problemów z poruszaniem się i potrzebujących jedynie odrobiny wsparcia w postaci stabilnej podpory, natomiast balkoniki ortopedyczne ze sztywnymi nóżkami dla osób, które poruszają się powoli i mogą z każdym krokiem przestawić balkonik nieco dalej, poruszając się powoli w jego stronę i nie obawiając się, że podpórka odjedzie od nich zbyt daleko.

Kozetki lekarskie – używany sprzęt medyczny

Tańszy, używany sprzęt medyczny może stać się doskonałym wyposażeniem do prywatnych gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych, oferując wysoką użyteczność i sprawność sprzętu w korzystnej cenie. W ofercie Medus znajdą Państwo najwyższej jakości kozetki lekarskie i medyczne, idealne na potrzeby badania pacjentów, wykonywania drobnych zabiegów oraz masaży i ćwiczeń rehabilitacyjnych w pozycji leżącej i siedzącej. Kozetki są dostępne w wersji z regulowaną wysokością i kątem nachylenia zagłówka oraz wersjach z kołami jezdnymi z blokadą lub na stabilnych nóżkach.

W sprzedaży posiadamy także niezbędne na wyposażeniu gabinetu lekarskiego szafki zabiegowe, z praktycznymi szufladami, szafkami, wygodnym blatem możliwym do wykorzystania jako przewijak dla dzieci i dodatkowymi akcesoriami. Szafki zabiegowe mogą zostać wyposażone w uchwyt na ręczniki papierowe lub wieszak służący również jako uchwyt do prowadzenia szafki podczas transportu, a także w wieszak na kroplówkę. Wartym uwagi wyposażeniem do gabinetów medycznych oraz zabiegowych będą również wysięgniki, które po ustawieniu przy kozetce mogą posłużyć przy podnoszeniu i układaniu pacjenta we właściwej pozycji leżącej, do zawieszenia uchwytu na dłoń, zawieszenia kroplówek lub zamontowania ruchomego parawanu.

Przygotowanie budynku dla osób niepełnosprawnych

W placówkach opieki zdrowotnej, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach, sanatoriach, a także budynkach użyteczności publicznej coraz ważniejsze staje się zaadaptowanie infrastruktury wokół budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poruszanie się na wózku inwalidzkim w przestrzeni miejskiej jest wyjątkowo trudne, ale z prostymi dodatkami takimi jak najazdy czy schodołazy, przygotowanie obiektu do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi stanie się o wiele łatwiejsze. W firmie Medus posiadamy używane wyposażenie dla budynków, możliwe do zamontowania przed każdym obiektem medycznym lub budynkiem użyteczności publicznej.

Najazdy dla niepełnosprawnych to nic innego jak proste rampy, które mogą zostać zamontowane tymczasowo lub na stałe przy schodach prowadzących do wnętrza budynku. Najazdy powinny być ustawione w miejscu o możliwie najmniejszym nachyleniu, tak by poruszanie się po nich wózkiem inwalidzkim samodzielnie lub z pomocą opiekuna nie stwarzało zagrożenia dla bezpieczeństwa osoby niepełnosprawnej. W przypadku bardziej stromych schodów lepszym rozwiązaniem mogą okazać się schodołazy, które poza budynkami mogą zostać zastosowane także do umieszczenia osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim w samochodzie. Opiekunowie osób chorych, seniorów i niepełnosprawnych wykorzystują schodołazy i najazdy również w domach prywatnych oraz w blokach, gdy konieczne jest przetransportowanie chorego do szpitala lub placówki opieki zdrowotnej, a gdy nie ma możliwości skorzystania z windy lub wygodniejszego środka transportu.

Sprawdzony sprzęt medyczny i rehabilitacyjny Medus

Wybierając akcesoria do wyposażenia placówek medycznych, szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych czy domów opieki należy kierować się przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjenta. W ofercie firmy Medus znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone, przystosowane do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych wyposażenie medyczne i rehabilitacyjne. Używane wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne, kozetki lekarskie, wyposażenie gabinetów medycznych, a także najazdy i schodołazy ułatwiające korzystanie z budynków z architekturą nieprzystosowaną do obsługi chorych i niepełnosprawnych to tylko część naszej rozbudowanej oferty. Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy wspomogą Państwa przy wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań i wyposażenia wspomagającego opiekę nad chorymi i pacjentami w placówkach medycznych oraz prywatnych domach.